in

Фотографии кои ќе ни ја покажат човечката лакомост!

  1. Со коронавирусост еднаквоста во образованието повторно дојде на дневен ред. Уште еднаш се покажа дека сите деца во светот немаат еднакви услови во образованието!

2. Децата не се воопшто еднакви во полето на образование, здравство, забава!

3. Некои се трудат да заштедат материјални средства за иднината на нивните деца, а пак некои за опстанокот!

4. Но како и да е, децата каде и да се и во кои услови да се се трудат да го живеат своето детство!

5. Љубовта ја пронаоѓаат кај своите родители или кај некој здравствен работник!

6. Се трудат сами да го најдат своето богатство, никогаш не ја губат насмевката!

7. Сирија!

8. 12 годишно девојче кои се користи во проституција!

9. 11 годишно момче член на криминална организација во Сао Паоло

10. За крај се надеваме дека во блиска иднина сите деца ќе имаат еднакви права!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote