in

Франција и Португалија одиграа нерешено

Килијан Ембапе и Кристијано Роналдо не успеаа да постигнат гол за своите државо, откако светските шампиони и европските прваци одиграа без голови во меѓусебниот натпревар што се одржа во Париз. Напаѓачот на Јувентус, Роналдо, не успеа да постигне гол и остана на неговит 101 репрезентативни погодоци.

Ембапе, 21, имаше неколку обиди кон противничкиот гол, но голманот на Вулверхемптон го одбрани секој шут упатен во голот. Натпреварот се следеше од околу 1,000 навивачи на трибините. И двете екипи моментално остануваат на 7 бодови на врвот на групата А3 во Лигата на Нациите.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote