in ,

Фудбалери со најголема заработка!

Спортот достигна ниво кога платите на фудбалерите се астрономски. Се плаќаат по стотици милиони за трансфери. Во прилог ги имате фудбалерите со годишна заработка!

  1. Lionel Messi, Barcelona
Lionel Messi, Barcelona

Вкупна заработка: 126 милиони долари
Годишна плата: 92 милиони долари
Одобрена плата: 34 милиони долари

2. Cristiano Ronaldo, Juventus

Cristiano Ronaldo, Juventus

Вкупна заработка: 117 милиони долари
Годишна плата: 70 милиони долари
Одобрена плата: 47 милиони долари

3. Neymar Jr., Paris Saint Germain

Neymar Jr., Paris Saint-Germain

Вкупна заработка: 96 милиони долари
Годишна плата: 78 милиони долари
Одобрена плата: 18 милиони долари

4. Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain

Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain

Вкупна заработка: 42 милиони долари
Годишна плата: 28 милиони долари
Одобрена плата: 14 милиони долари

5. Mohamed Salah, Liverpool

Mohamed Salah, Liverpool

Вкупна заработка: 37 милиони долари
Годишна плата: 24 милиони долари
Одобрена плата: 13 милиони долари

6. Paul Pogba, Manchester United

Paul Pogba, Manchester United

Вкупна заработка: 34 милиони долари
Годишна плата: 28 милиони долари
Одобрена плата: 6 милиони долари

7. Antoine Griezmann, Barcelona

Antoine Griezmann, Barcelona

Вкупна заработка: 33 милиони долари
Годишна плата: 28 милиони долари
Одобрена плата: 5 милиони долари

8. Gareth Bale, Real Madrid

Gareth Bale, Real Madrid

Вкупна заработка: 29 милиони долари
Годишна плата: 23 милиони долари
Одобрена плата: 6 милиони долари

9. Robert Lewandowski, Bayern Munich

Robert Lewandowski, Bayern Munich

Вкупна заработка: 28 милиони долари
Годишна плата: 24 милиони долари
Одобрена плата: 4 милиони долари

10. David De Gea, Manchester United

David De Gea, Manchester United

Вкупна заработка: 27 милиони долари
Годишна плата: 24 милиони долари
Одобрена плата: 3 милиони долари

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote