in

Хаверц одличен во трилерот помеѓу Германија и Турција

Турција постигна гол во последната минута од судиското продолжение и успеа да го израмни пријателскиот натпревар против Германија кој заврши со резултат 3-3. Гостите ја стигнуваа разликата на Германците во три наврати преку Озан Туфан, Караџа и Караман.

Германија поведе 3 пати по головите на Дракслер, дебитантот во репрезентативниот дрес – Флориан Неухас и Џан-Лука Валдшмид. Новото појачување на Челзи Каи Хаверц подели 2 одлични асистенции. Домаќините, на кој им фалеа неколку клучни играчи, доминираа цел натпревар, но не успеаа да го победат.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote