in

Халанд постигна хет-трик во победата на Норвешка против Романија

Ерлинг Халанд го постигна својот прв интернационален хет-трик во натпреварот во кој Норвешка ја прегази Романија. Шпицот на Борусија Дортмунд беше во неверојатна форма и постигна гол уште во раната фаза во мечот. Норвешка го дуплираше своето водтство преку Сорлот пред крајот на првото полувреме.

Халанд постигна уште два гола во вториот дел од натпреварот и така го комплетираше својот хет-трик. Норвешка, која изгуби од Србија во плеј-офот и нема да се натпреварува на Европското првенство во 2021, моментално е прва во групата Б1 во Лигата на Нациите.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote