in

Халанд постигна 2 погодоци во победата на Дортмунд

Ерлинг Браут Халанд постигна 2 погодоци во победата на Борусија Дортмунд портив Фрајбург во Буднеслигата пред 11,500 навивачи на трибините. Натправарот заврши со резултат 4-0, а стрелци на головите беа Халанд 2 пати, Емре Џан и Паслак. Халанд успеа да подели и една асистенција.

Замената на Џејдон Санчо, кој е надвор од терените поради респираторна инфекција, Џовани Рејна одигра маестрален натпревар во кој подели 3 асистенции. Рејна има само 17 години и се очекува да биде идната голема ѕвезда на жолтите од Дортмунд.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote