in

Хамилтон одговори на критиките

Возачот на Мерцедес во Формула 1 Луис Хамилтон одговори на критиките што беа упатени кон него од страна на поранешниот возач Џеки Стјуарт. Хамилтон го израмни рекордот на Шумахер минатата трка и сега е на 91 победи во неговата F1 кариера. Стјуарт неодамна изајви дека Хамилтон никогаш нема да биде најдобар на сите времиња.

„Имам преголем респект за сите минати возачи и легенди, дури и они кој збореа негативно за мене и моите достигнувања цело време. Сеуште многу ги почитувам. За 20 години од сега ви ветувам дека никогаш нема да зборувам негативни работи за младите возачи што доаѓаат и што ќе бидат успешни во овој спорт“ изјави Британецот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote