in

Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на руското Гран При

Луис Хамилтон ја освои пол позицијата во драматичните квалификации во Русија, откако успеа да стигне да направи летечки круг во Q2 за дел од секунда. Но во последната сесија, Луис беше непогрешлив и успеа да го обори рекордот на патеката во Сочи.

Макс Верстапен ќе стартува втор откако успеа да го престигне Ботас за една стотинка. Хамилтон може да го изедначи рекордот на Шумахер овој викенд доколку успее да победи на трката. Тоа ќе биде негова 91ва победа. Ветел имаше незгода на патеката и ќе стартува на 15та позиција.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote