in

Холандија одигра без победник против Италија

Холандија конечно успеа да постигне погодок под водство на новиот менаџер Франк де Боер во нерешениот исход против Италија во Лигата на Нациите во Бергамо. Средишниот играч на Манчестер Јунајтед Дони ван де Бик го постигна голот на Холандија и тоа беше прв гол на менаџерот де Боер во 323 минути како нов тренер на Холанѓаните.

Крилото Лоренцо Пелегрини ја затресе мрежата за Италија после одличниот пас на Николо Барела. И двете репрезентации сега се наоѓаат веднаш зад Полска во групата А1 во Лигата на Нациите. Полска ја совлада Босна со лесни 3-0 дома, а Левандовски стрелаше 2 пати.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote