in

Хулкенберг го заменува Строл за трката во Германија

Нико Хулкенберг ќе го замени Ленс Строл и ќе вози трет викенд во Формула 1 оваа сезона. Рејсинг Поинт искочија со соопштеније пред последниот тренинг пред квалификациите на Нурбургринг дека Строл нема да вози во сесијата поради болест.

Хулкенберг, кој неодамна го замени Перез откако тој се тестираше позитивен на коронавирусот, возеше на двете трки во Силверстоун оваа сезона. Тој ги помина сите протоколи и тестирања за да добие пристап до падокот на Рејсинг Поинт.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote