in

Хусем Ауар останува во Лион

Играчот на Лион Хусем Ауар, кој беше многу блиску до потпис со Арсенал, сепак се предомисли и останува во клубот од француската лига. 22 годишниот Француз, кој бепе поврзуван со Топџиите скоро цело лето, постигна израмнувачки погодок против Марсеј и изјави дека „сеуште има што да понуди“ во Лион.

„Сакам да ја продолжам оваа авантура со клубот во кој ја започнав мојата кариера“ изјави Ауар. Лион се моментално 14ти во првата лига на Франција со една победа во 6 натпревари. Ауар дополни дека „се надева ќе се вратат во старата форма од минатата сезона“ кога стигнаа до полу-финалето на Лигата на Шампиони.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote