in ,

Целиот меч остана во два минути. Реми на Барселона и Севиља

На последниот неделен натпревар одигран во Примера во рамките на петтото коло, Барселона и Севиља одиграа 1:1.

Barcelona, Sevilla

Немаше победници на дуелот помеѓу Барселона и Севиља. Иван Ракитич одигра 78 минути и беше заменет со Немања Гудеј.
По осум минути од почетокот на натпреварот Севиља поведе, но по помалку од минута Каталонците изедначија. Голот за Барселона го даде Кутињо.
Во наредното коло Барселона му гостува на Хетафе, а Севиља на Гранада

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote