in

Челси официјално го потпиша Mendy

Сенегалскиот репрезентативец, 28, запиша 25 настапи во француската прва лига откако потпиша за Рен во 2019. Тој ги заврши медицинските тестови во Вторник. Френк Лампард го потпиша Менди за да ја засили конкуренцијата на голманската позиција. „Многу сум возбуден што ќе играм за Челси. Сон е за мене да бидам дел од овој неверојатен тим“ изјави голманот. 

Менди е осмото засилување за екипата од Лондон овој трансфер период. Едуард Менди потпиша 5 годишен договор за Сините и се очекува наскоро да го има своето деби.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote