in

Челси се засили на голманската позиција

Челси го потпиша голманот Едуард Менди од францускиот прволигаш Рен. Сенегалецот беше на радарот на Френк Лампард и успеа да го донесе во Челси за 35 милиони фунти. Менди се очекува да ја зголеми конкуренцијата на голманската позиција.

Првиот голман на Челси Кепа Аризабалага во последно време е во многу лоша форма. Во поразот со Ливерпул тој беше дирекно инволвиран во вториот гол, откако направи грешка во додавањето. Менди се очекува да ја засили таа позиција. Одбраните на Менди се на 76% од сите шутеви на голот и прима гол на секои 114 минути додека Кепа има процент на одбрани од 53.5% и прима гол на секои 63 минути.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote