in

Чилвел и Трипиер нема да настапат во натпреварот против Данска

Бековите на Англија Бен Чилвел и Кјеран Трипиер го напуштија составот на репрезентацијата и нема да играат во натпреварот закажан за во среда против Данска во Лигата на Нациите. Фудбалската асоцијација не ја соопшти причината за нивното напуштање.

Челзи соопшти дека Чилвел се врати во клубот и ќе направи преглед за мала повреда што ја има здобиено, а Трипиер ја напуштил репрезентацијата поради лични причини. Одбранбениот играч на Атлетико Трипиер беше капитен и ја предводеше екипата на Англија во натпреварот против Велс минатата недела.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote