in

Шварцман подобар од Тим во исцрпувачкиот меч во четврт-финалето

Шампионот на минатиот турнир во САД Доминик Тим беше поразен од Аргентинецот Диего Шварцман во исцрпувачкиот меч во четврт-финалето кој траеше пет чаша. Шварцман успеа да се пласира во полу-финалето со резултат 7-6(7-1) 5-7 6-7(6-8) 7-6(7-5) 6-2. 

Австриецот Тим исто така имаше напорен меч во минатата рунда против Гастон и едноставно остана без сила против Шварцман. „На крајот дадов се што имав од себе. Ова беше неверојатен натпревар. Мислам дека е прв во мојата кариера кој траел над 5 часа“ изјави Тим. Шварцман ќе се сретне во полуфиналето со Рафаел Надал.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote