in

Шефилд Јунајтед се појача со Рајан Брустер

LONDON, ENGLAND - AUGUST 29: Rhian Brewster of Liverpool has his penalty saved in the penalty shootout during the FA Community Shield final between Arsenal and Liverpool at Wembley Stadium on August 29, 2020 in London, England. (Photo by Justin Tallis/ pool via Getty Images)

Шефилд Јунајтед го заврши рекордниот трансфер на клубот за да го потпише младиот играч на Ливерпул, Рајан Брустер. Договорот вреден 23.5 милиони фунти вклучува и buy-back опција и е долг 3 години. Доколку се случи продажба на играчот во иднина, Ливерпул ќе заработи 15% од трансферот.

Брустер, 20, играше за младинските репрезентации на Англија и им помогна да го освојат младинското светско првенство во 2017. Тој беше на позајмица во Свонси минатата сезона и постигна 11 погодоци во 22 натпревари. Шефилд сеуште нема постигнато гол оваа сезона и се наоѓаат на 19тата позиција на табелата на Премиер Лигата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote