in

Шпанија ја победи Швајцарија со минимална разлика

Шпанија останува на врвот на нивната група во Лигата на Нациите откако успеа да ја победи Швајцарија на домашен терен во Мадрид. Напаѓачот на Реал Сосиедат Микел Ојарзабал го постигна единствениот погодок уште во раната фаза од натпреварот.

Играчот на Вулверхемптон Адама Траоре го забележа своето деби за Шпанија, додека крилото на Ливерпул Џердан Шаќири настапи за својата земја после негативниот тест за коронавирусот. Давид де Геа одигра добар натпревар и забележа „чиста мрежа“.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote