in

ШОКАНТНО! Што ќе се случи ако експлозиите на сонцето достигнат до нашата земја?

Експлозиите на сонцето можеби изгледаат импресивно но всушност тие се закана за нашата планета!

Дали знаете дека, ако некоја од експлозиите силно ја погоди нашата земја ќе останеме во потполен мрак? Ако се случи такво нешто, нашата цивилизација ќе се врати стотици години назад! Се разбира, не би била експлозијата што би не вратила во античко време, туку гигантските топли плазматски облаци и електромагнетното зрачење што ги емитира Сонцето. Во минатото се случиле неколку вакви појави и резултирале со експлозии во електроснабдувањето. Но ако замилсиме во денешни услови да се случи такво нешто тоа би било многу голема катастрофа.

Ulaştığında ise manytetosfere yağacak ve dünyada jeomanyetik bir fırtınaya neden olacaktır.

Овие партикули би удриле во сателитите и нашата комуникациска мрежа би претрпела колапс.

Во овој случај најдобро би било имање на пари во готово бидејки банките и картичките би биле безкорисни!

Ne kadar uğraşsak da uzaydaki hava durumunu kontrol etme şansımız yok.

За крај колку и да се трудиме, не сме во можност да ја регулираме временската состојба во вселената исто така и во нашата атмосфера!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote