in

Што се случува со Мајк Тајсон?

Мајк Тајсон, еден од најдобрите боксери на сите времиња, ги загрижи своите фанови со последното излегување пред јавноста.
Тој неодамно го најави своето враќање во рингот, тој тренираше напорно, ја доведе формата до совршенство, но…

На гостувањето во емисијата „Добро утро, Британија“ боксерот не личеше на себе. Покрај оние кои изразија загриженост за можните здравствени проблеми на легендарниот боксер, имаше и обвинувања дека предозирал со марихуана.
Тајсон започнал бизнис со таа билка во Калифорнија, а од тоа наводно заработува и до милион долари месечно.

„Мислам дека можам да им помогнам на многу луѓе на тој начин. Придобивките од канабисот се многу широки. Болка во муслулите и артритис„ изјави Тајсон, кој претходно призна дека „пушел“ марихуана од неколку илјади долари месечно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote