in ,

Ѕвездата на Ливерпул Тиаго Алкантара позитивен на коронавирус

Играчот за врска на Ливерпул, Тиаго Алкантара е позитивен на корона вирусот и моментално е во самоизолација.

29 годишниот Шпански репрезентативец ова лето потпиша договор со англискиот прволигаш Ливерпул и дебитираше во дербито со Челзи. Но во дербито со Арсенал во EFL купот беше отсутен.

Од Ливерпул јавуваат дека играчот имал благи симптоми но неговата здравствена состојба е добра. На веб страната на клубот се додава дека сите протоколи против борбата со коронавирусот ќе се почитуваат како до сега така и во иднина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote