in

Јунајтед се пласираше во четврт-финалето од Карабао купот

Манчестер Јунајтед успеа да го победи Брајтон по втор пат во 4 дена и се пласираше во четврт-финалето од Карабао Купот. Во саботата, екипата на Солшер го победи Брајтон во драматична завршница, тие добија пенал при резултат од 2-2, отакако натпреварот беше завршен. Вчерашниот натпревар беше помалку возбудлив и Јунајтед славеше со убедливи 0-3.

Погодоците ги постигнаа МекТоминеј во првото полувреме откако беше пронајден од Мата, потоа шпанецот се запиша во листата на стрелците во второто полувреме и Пол Погба ја запечати победата на Црвените Ѓаволи од слободен удар. Новиот играч на Јунајтед, ван де Бик, забележа една асистенција.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote