in

Јiu Jistu – филм на Николас Кејџ ќе искочи на 20 Ноември

Jiu Jitsu, првиот Холивудски филм снимен целосно во Кипар од страна на студиото Paramount Home Entertainment ќе ја има својата премиера во САД и Канада на 20 Ноември, беше објавено во понеделник. Филмот е режиран од Dimitri Logotheis и во него глумат Nicolas Cage, Alain Moussi, Tony Jaa и Frank Grillo.

Ова е прв филм што се сними поради колаборацијата на The Avenue Entertainment и Paramount Home Entertainment. „Ние сме многу среќни и горди поради причината што Jiu Jitsu беше одбран да биде првиот филм снимен под новосоздадената Avenue Entertainment-Paramount Home Entertainment колаборација“ – изјави режисерот Logotheis.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote