in

Џердан Шаќири позитивен на корона

Играчот за врска на Ливерпул Џердан Шаќири се тестираше позитивен на коронавирусот соопшти фудбалската федерација на Швајцарија. Шаќири пристигна во Швајцарија за да ги обработи репрезентативните обврски, но сега доби позитивен тест и се самоизолираше.

Тој е трет играч од Ливерпул кој сеа е носител на коронавирусот, после Тиаго Алкантара и Садио Мане. Шаќири запиша еден настап оваа сезона за шампионите во Карабао Купот против Линколн на 24 Септември. Шаќири требаше да одигра натпревар против Хрватска во среда но по сите изгледи тој ќе го пропушти натпреварот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote