in

Џоковиќ без премногу маки се пласираше во четвртата рунда

Светскиот број еден Новак Џоковиќ ни приушти уште едно феноменално изданије во победата против Даниел Елаи Галан и се пласираше во четвртата рунда од Ролан Гарос. 33 годишниот Србин се обидува да ја освои својата 18та Гренд Слем титула. Тој го порази Колумбијецот во само 3 сета со резултат 6-0 6-3 6-2.

Џоковиќ, кој успеа да го победи првиот сет во само 25 минути, загуби само 15 гејма во првите 3 натпревари од турнирот. Тој ќе се соочи со Русинот Карен Качанов во четврт-финалето во Париз. „Се чувствувам дека одиграв добро, имав неколку добри удари близу линијата“ изјави популарниот Ноле.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote