in

Џоковиќ победи на Italian Open

Светскиот број еден, Новак Џоковиќ го освои својот 36ти Мастерс трофеј во финалето на Italian Open и постави рекорд за најмногу освоени Мастер трофеи. Србинот го играше својот први турнир откако беше дисквалификуван претходно овој месец во турнирот во САД. Тој играше против Диего Швартцмен и успеа да го совлада во 2 сетови.

„Јас сум многу задоволен. Беше долга недела, полна со предизвици. Мислам дека не играв баш најдобро овој викенд, но играв најдобро кога беше најпотребно. Горд сум дека успеав да победам во финалето“ изјави Новак. Џоковиќ имаше лош старт на финалето, откако губеше со 0-3 во првиот сет, но успеа феноменално да се врати во натпреварот и да биде триумфален.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote