in

Џоковиќ ќе игра полуфинале на Ролан Гарос

Светскиот број еден тенисер Новак Џоковиќ успеа да се справи со маките во првиот сет и успеа да го победи Пабло Карено Буста во четврт-финалето на Ролан Гарос. Џоковиќ го изгуби првиот сет, но беше подобар во следните три и успеа да се пласира во полуфиналето со резултат 4-6 6-2 6-3 6-4.

Во следната рунда на турнирот во Франција, Џоковиќ ќе се сретне со Циципас. „Не се чувствував баш најдобро пред натпреварот. Се случија неколку работи на загевањето и почувствував болка во мускулот. Но како што тачеше натпреварот јас се чувствував се подобро“ – изјави Новак за медиумите.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote