in

Џоковиќ ќе игра четврт-финале на Ролан Гарос

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ успеа да го победи Русинот Качанов во само 3 сета во осмина-финалето на Ролан Гарос со резултат 6-4 6-3 6-3. Со оваа победа, тој ја продолжи низата на победи и сеуште не е поразен оваа година.

Џоковиќ доживеа слична незгода како во турнирот во САД кога беше дисквалификуван, откако погоди судија во лицето. „Добив дежа ву. Се обидов да го пронајдам судијата после натпреварот да видам дали е добро, бидејќи видов модринка на неговото око кадешто го погодив со топчето. Очигледно поради случувањата во Њу Јорк, луѓето ќе почнат да кажуваат приказни и за овој настан. Ова се случило на сите играчи кој имаат подолга кариера“ изјави Србинот после натпреварот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote