in

10 најдобрите филма во историјата избрани од едиторот!

  1. The Godfather
Кумот – The Godfather. Најпознатиот мафијашки филм направен до сега!

2. Do the Right Thing

Do the right thing

3. Citizen Kane

citizen kane rko pictures
Легендарен филм од минатото

4. Before Sunrise

before sunrise
Љубовна драма

5. Boyhood

Boyhood Sundance

6. Toy Story

toy story

7. Beauty and the Beast

beauty and the beast

8. Mulholland Drive

mulholland drive

9. The Dark Knight

the dark knight

10. Gladiator

Gladiator Russell Crowe

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote