in

10 најлуксузни автомобили за 2020 година!

  1. Rolls-Royce Phantom – еден од најлуксузните автомобили направени во историјата! Енормен избор на персонални преференции, бои, опрема.
Rolls Royce Phantom

2. Bentley Continental Flying Spur – трендот на Flying Spur почна во 2006та година кога постоечкиот Continental GT беше унапреден со уште две врати (вкупно 4) и „набилдан“ со уште повеќе луксуз.

3. Mercedes-Maybach S650 – најлуксузното од германскиот гигант Мерцедес. Мајбах фракцијата на оваа компанија секоја година не изненадува со уште полусксузен модел. Љубителите на ултра луксузот го избираат овој модел над обичниот S650 AMG.

4. Bentley Mulsanne – аристократска лимузина со многу луксуз. Традиција од многу години го прави овој автомобил ултра луксузен а и толку многу посакуван!

5. Rolls Royce Cullinan – за овој автомобил може да кажеме дека е off-road верзијата на Rolls Royce Phantom. Луксузниот производител за прв пат направи off-road изведба во својата историја.

6. Bentley Bentayga – исто така оваа компанија за прв пат направи џип изведба. Ривали се со горе наведениот Rolls Royce Cullinan. Едно сите знаеме дека двата автомобила се доведени до совршенство!

7. Rolls-Royce Ghost – овој модел почна да се произведува во 2009 година. Овој автомобил е базиран на BMW 7 шасија и се смета за поприфатлив модел од Rolls Royce.

8. Range Rover SV Autobiography – Највисокиот и подолго меѓуоскино растојание Range Rover помина долг пат како луксузен автомобил уште од времето на настанување на познатиот SUV врз кој се базира. Модерната SV Autobiography, рачно завршена како што е направена од Land Rover во својата база за специјални операции во близина на Ковентри, е автомобил кој сега е најтежок во целост 5,2 метри и тежина од 2,6 тони.

9. Rolls-Royce Dawn – Суперлуксузниот кабриолет со четири седишта е навистина редок тип на автомобил. Мерцедес нуди S-класа со четири места со отворен тип, додека Bentley го имаше својот азурен пад-топ, а сега и Continental GTC.

10. Mercedes-AMG S65 L – Механичката шминка на врвната изведба на верзијата на лимузината Mercedes S-Class не се промени многу повеќе од една деценија. Бидејќи овој автомобил има мотор од дво-турбо-бензинец V12 кој произведува вртежен момент од 621 КС и 738 фунти вртежен момент.

Mercedes-AMG S 65, anthrazitblau // Mercedes-AMG S 65, anthracite blueKraftstoffverbrauch kombiniert: 11,9 l/100 km, CO2-Emissionen kombiniert: 279 g/km // Fuel consumption combined: 11,9 l/100 km; Combined CO2 emissions: 279 g/km

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote