in

НОСТАЛГИЧЕН ВЕТЕР! Предмети кои на времето беа популарни а сега заминати во историја!

Полека со развивањето на технологијата, некои неодамнешни предмети веќе се историја!

1. DVD/Netflix

2. Машина за пишување/Microsoft Office

3. Радио/Bluetooth звучници

4. Поштенско сандаче/Gmail

5. Walkman/Spotify

6. Домашен телефон/WhatsApp, Viber

7. Телевизија/YouTube

8. Дискови/Cloud Storage

9. Енциклопедија/Википедиа

10. Визит Карти/LinkedIn 

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote