in

НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ни доаѓа од Турција: 110 годишна баба ја доби битката со КОВИД-19

Хамиде Ај, 110 гошна баба од Турција го победи корона вирусот и беше пуштена од болница во градот Сакарја каде што се лечеше, соопштија од Анадолу Агенси. Турчинката се тестирала на КОВИД-19 откако нејзиниот син бил позитивен, а нејзиниот резултат исто така покажал дека и таа е позитивна.

После тоа веднаш била примена во болница, по што беше излечена и беше пуштена од болницата да закрепне во својот дом. Таа беше испратена со аплауз и честитки од медицнискиот персонал и им се заблагодари на лекарскиот тим кој се грижеше за нејзиното здравје.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote