in

12 годишно момче почина откако учествуваше во опасен ТикТок предизвик!

man hand in jeans holding phone with an isolated screen

12 годишно момче од Оклахома почина како последица од опасен предизвик на видео платформата ТикТок.

На 19 јули, полицијата беше повикана во станот на момчето и тоа беше пронајдено без свест со модринки околу вратот. Момчето, кое имало само 12 години, итно било пренесено во детската болница во Оклахома, кадешто починало следниот ден.

Според медиумот News 9, семејството ги информирало детективите дека момчето не се обидело да се самоубие, туку учествувало во нов опасен предизвик кој се шири на социјалната платформа ТикТок.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote