in

Што?Што?

ЗВУЧИ ПОЗНАТО? Добивал плата 15 години, и никогаш не се појавил на работа!

Еден човек, вработен во локална здравствена установа во калабрискиот град Катанзаро, добил плата 15 години без никогаш да се појави на работа.

Бил вработен во одделот за итни интервенции во случај на пожар, а за тоа време заработил повеќе од половина милион евра.

Полицијата ги прегледала картичките за присуство и открила дека Салваторе С., 66, никогаш не дошол на работа за која земал редовна плата, а за да обезбеди такво нешто, Салваторе постојано испраќал „трета“ личност која јасно им се з.аканувал на газдите., колегите и членовите на нивните семејства доколку не му дозволат на Салватор да не работи и да прима плата, пренесува Анса.

О.бвинителството ги испитува деталите за случајот, а покрај „серискиот неработник“, како што дефинира локалниот печат, обвинети се уште шестмина вработени во таа здравствена установа, меѓу кои и двајца шефови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote