in

БИЗАРНО! 16 килограми пластика се пронајдени во утробата на китот!

Околу 16 килограми пластични кеси и отпад беа пронајдени во утробата на китот, кој почина минатиот викенд на брегот на југозападна Франција.

Кит долг 5,15 метри, близу до голем делфин, бил пронајден на плажа во саботата.

Китот со клун е активен ловец кој нурка до 1.000 метри за да најде храна.

Обично се храни со лигњи, но овој кит останал на површината на морето и јадел што имало на таа површина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote