in

Македонија ќе набави 200.000 дози на вакцини од Кина?!

Во тек се преговори за набавка на 200 илјади дози од кинеската вакцина, изјави министерот за здравство Венко Филипче.

„Се очекуваат подетални информации во следните денови. Станува збор за 200 илјади вакцини кои ќе пристигнат од Кина. Сите овие вакцини, би требало да пристигнат во најкусо можно време, а точниот датум кога ќе пристигнат ќе се дознае наскоро“ изјави Филипче за медиумите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote