in

Според СЗО, во 2021 пандемијата може да биде потешка отколку што беше во 2020!

2021 можно е да биде потешка година од пандемијата од 2020 со оглед на брзината на ширењето на корона вирусот и со појавата на неколку мутирани видови од истиот вирус, соопшти Светската Здравствена Организација.

-Влеговме во втората година од пандемијата и можно е таа да биде потешка од првата, кога ќе го земеме во предвид брзината на ширењето на вирусот – изјави претставникот на СЗО, Мајк Рајан.

СЗО извести дека само минатата недела се регистрирани 5 милиони случаи на Ковид-19 во целиот свет.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote