in

УбавоУбаво

Идентификувани најмалку 26 видови на птицата колибри! [ФОТО]

Најмалку 26 видови колибри се идентификувани во градина во близина на Богота.

Исто така се смета дека точно се идентификувани 30 вида.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote