in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ЌЕ СТАВИТЕ 3 ЛАЖИЦИ ШЕЌЕР ВО МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ: Пробајте и ќе останете без текст!

Веројатно се прашувате што треба да прават трите лажици шеќер што ги ставате во алиштата. Се испостави дека овој типичен кујнски производ добро функционира во бањата. И сигурно ќе ви се допадне неговиот ефект.

Што е тоа?

Шеќерот делува како освежувач на бои.

Само ставете шеќер во машината за перење, во преградата за детергент или директно во барабанот и избледената гардероба ќе биде како нова.

Може да додадете и шеќер во леген полн со вода и да ја натопите избледената гардероба. Почекајте неколку часа, а потоа измијте се како и обично. Овој метод го спречува избледувањето на ткаенините и ја подобрува нивната природна боја.

Ова значи дека ќе работи добро за бела, црна или обоена облека.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote