in

Што?Што?

Се продава поткровје во Мадрид: Удобни и светли 5 квадратни метри за неверојатни 65.000 евра!

Пазарот на недвижнини во Мадрид нуди „заводливо поткровје“ во срцето на шпанската престолнина, недалеку од музејот Прадо и паркот Ретиро. Според огласот, станува збор за „многу удобен и светол стан, во кој има сè што ви треба, вклучувајќи бања, соба и кујна“, сето тоа по цена од 65.000 евра. Овој „дом“ има неодоливи 8 квадратни метри, од кои само 5 се функционални поради падините.

Како што пишува „Ла вангардија“, овој вид реклама има своја цел, а тоа е да привлече внимание, бидејќи во реалноста просторијата е и ходник и кујна и бања и остава, па дури и плакарот.

Исто така, нема трага од бањата – на фотографиите на агенцијата за недвижнини, тоа може да се види само со остро око, зад отворената врата на фрижидерот. Со помош на фантазијата, може да се претпостави дека има туш пред него.

Агенцијата за недвижнини, која го пушти на пазарот, е свесна за сето ова, создавајќи голема збунетост.

Не штедат на деталите кога објаснуваат дека овој „дом“ е наменет за некој на кој му е обезбедено домување, веројатно во предградието на Мадрид, кој сака да се истушира ​​после работа, да се смени или да се одмори за време на двојно работно време пауза

„Очигледно, ова не е место за живеење, нема потреба да се објаснува тоа“, уверува агенцијата, иако по огласот тоа го прават постојано поради закани и навреди добиени од некои нивни агенти за недвижнини.

Прашањето е дали е легално да се продава единица со оваа големина и карактеристики? Тоа зависи од годината на изградбата. Во овој случај, одговорот е да, бидејќи зградата датира од 1900 година.

Всушност, ова не е исклучок. Постојат неколку стотици студии со слични карактеристики во катастарот во Мадрид.

„И тие имаат свој пазар. „Да немаше„ бунт “, ќе го продадевме“, соопшти агенцијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote