in

50 Cent го поддржа Трамп! „Не сакам да бидам 20 Cent поради Бајден“

Американскиот рапер 50 Cent го поддржа Доналд Трамп на претстојните претседателски избори во САД. Тој рече дека во случај на победа на Бајден, тој ќе стане 20 Cent.

„Да, не сакам да бидам 20 Сент. 62 проценти е навистина, навистина лоша идеја. „Не ми се допаѓа“, напиша раперот на Твитер, како одговор на планираниот износ на зголемување на данокот, што е предлог на председателскиот кандидат Бајден. Откако го проучи даночниот план на Бајден, тој ги покани своите следбеници да гласаат за Трамп. Покрај тоа, 50 Cent планира да се исели поради даночната состојба.

„Гласајте за Трамп. Одам, за*би го Њујорк, Никс и онака никогаш не победуваат. „Не ми е гајле што Трамп не сака црнци, 62 проценти данок, дали е тој луд?“, Напиша 50 Cent на Твитер, посочувајќи на даночниот план на Бајден во Њујорк.

50 Cent го поддржа актуелниот претседател пред изборите, во истиот момент кога Трамп се обидува да добие поддршка од што повеќе афроамериканци.

Да потсетиме, Бајден поддржа зголемување на даноците за компании и физички лица кои заработуваат повеќе од 400.000 долари годишно. Од друга страна, Трамп ја намали даночната стапка за физичките лица од 39,6 на 37 проценти пред три години.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote