in

6 хорор филмови кој не се многу страшни, но имаат одлична приказна

1. The Cabin In The Woods (2012)

– Група на неколку студенти одат на одмор во шумата и одеднаш се нападнати од зомбиња. Дефинитивно има неколку страшни моменти во филмот, но има и неколку комични кој ја опуштаат атмосферата.

2. Tucker & Dale vs. Evil (2010)

– Уште еден филм за група на студенти кој одат во шума, но овој пат со различни негативци. Филмот е совршен микс помеѓу страшни и смешни моменти што со задоволство ќе го изгледате.

3. Us (2019)

– Хорор филм за едно семејство во кој секој член има свој двојник-убиец. Започнува како страшен филм, но станува смешен.

4. Little Evil (2017)

– Хорор-комедија за еден очув кој има маки да се поврзе со својот син, кој воедно е и Антихристот.

5. Anna and the Apocalypse (2017)

– Овој зомби филм се случува за време на Божиќ и воедно е и мјузикл.

6. Ginger Snaps (2000)

– Приказна за две сестри кој се опседнати со помислата на смртта и полека започнуваат да се трансформираат во неа.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote