in

7 трикови за да изгледате убаво на фотографии.

Заведете ја камерата.

Дали ја знаете таа позната мистерија „Како изгледам добро во огледало, а ужасно е на фотографиите“? Ние исто така знаеме. Сепак, постојат одредени трикови кои ќе ви помогнат да изгледате одлично на фотографиите, а тие се добро познати од фотографи, starsвезди и модели.

  1. Чувајте го лицето на висина на леќата, бидејќи ако е горе – нема да работи. Сенката ќе ги потенцира вашите кругови под очите и ќе изгледате буцкасто.
  2. Истегнете ја едната нога напред, вашите нозе ќе изгледаат подолго.
  3. Ставете ја раката на горниот дел од половината. Ова ќе ве издолжи и ќе ја обликува вашата фигура.
  4. Не лутете се, или не дај Боже, пукајте. Само ќе изгледате глупаво. Ако сакате устата да изгледа поцелосна, само малку отворете ја устата кога трепка блицот. Уредот нема да реагира на движење, па затоа „случајно“ ќе ја наполни устата малку.
  5. Ако имате мрсна кожа, треба да користите лабав прав или камен. Течноста е слаба. И не претерувајте со шминка!
  6. Не правете крајно неприродни движења и обидете се да направите фотографии спонтано. Фотографирајте ја компанијата додека се забавувате и обратно. Нема причина да се редите како пред пукањето.
  7. Вежбајте малку пред огледалото и откријте ги вашите добри и лоши „моменти“. Најголемиот бонус на секој модел е самодоверба, односно став.

Среќно – ви посакуваме убави фотографии.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote