in , ,

Што?Што?

8 женски навики што ќе го натераат мажот да ја изневери сопругата!

Истражувањето е направено врз основа на изјавите на 8.000 мажи кои изневериле

Зошто мажите изневеруваат?

Ова често поставувано прашање нема лесен одговор. Но, можете да бидете сигурни во една работа: ако некој изневерува, тогаш има причина за тоа.

Причината може да биде недостаток на страст и љубов во бракот? Можеби тој не е задоволен од себе и од бракот?

Викторија Милан, уредничка на популарна страница за средби, започна да ги проучува мажите кои изневеруваат. Таа успеа да спроведе масовно истражување меѓу 8210 мажи кои редовно ја посетуваа нејзината страница за средби. Сите тие доаѓаат од различни земји, како што се САД, Велика Британија, Шпанија, Франција, Италија, Канада, Полска и други.

Викторија ја интересираше едно прашање: што точно ги „тера“ овие луѓе да изневеруваат. И еве што заклучи таа:

 

Чести промени на расположението кај сопругата

Многу жени честопати се преправаат дека сè е одлично за време на врската, тие честопати се преправаат дека се среќни. Сепак, вистината е далеку од тоа. Партнерот треба навремено да ги запознае сите ваши емоции. За време на бракот, сопружниците дури тогаш имаат увид во вистинската личност на партнерот.

Според истражувањето, 97% од мажите рекле дека промените на расположението на партнерот ги прават ужасно нервозни.

 

Љубомора

Треба да се напомене дека истражувањето е спроведено меѓу мажи кои повеќе пати ги изневерувале своите жени. Затоа не е изненадувачки што нивните партнери им покажале знаци на љубомора и сомнеж. Но, 96% од анкетираните мажи изјавиле дека не сакаат такво однесување.

Чудно, но љубомората е она што ги тера мажите да изневеруваат.

 

Разговор за сексуалниот живот со пријателите

93% од мажите тврдат дека не сакаат нивните жени да зборуваат за секс со пријатели, особено не со заеднички пријатели.

 

„Таа многу брзо се вознемирува“

Кога станува збор за сериозна врска или брак, влогот е поголем, а со тоа и степенот на нервоза е поголем. Мажите не можат да издржат. Дури 90% од мажите рекле дека не сакаат кога нивните жени се вознемируваат за ситници. Тие никогаш не го доживуваат тоа со љубовницата, но и тие немаат незнам што за да изгубат, нели?

 

„Таа не знае што сака“

Жената сака мажот да ја опсипе со внимание, да и помогне во домашните работи и да се грижи за децата. Жената исто така никогаш нема да му каже на својот сопруг затоа што очекува да знае. Но, мажите очигледно не го знаат тоа.

Љубовницата нема „цело време на светот“, па затоа нема да го потроши малку време што го има со оженет човек, па ќе му стане јасно што очекува од него.

 

Избегнување секс

88% од мажите изјавуваат дека искрено ги нервира желбата и волјата на нивната сопруга за секс.

Иако е сосема нормално страста да исчезне со текот на времето, мажите не можат да им простат на своите жени за ова. За жал, повеќето од нас се „создадени“ така што страста се буди само кога ќе се појави нов партнер.

Мажите често имаат повисоко ниво на сексуална желба отколку жените, и затоа имаат тенденција да го „држат огнот“ на страна.

 

Треба постојано да им докажувате дека се убави

87% од мажите не се подготвени постојано да и даваат на знаење на жената дека е згодна и убава. Само ги нервира.

 

Премногу прашања

65% од мажите едноставно мразат кога жената ги прашува за разни работи, откако ќе се вратат од работа. Ова е разбирливо, со оглед на тоа што тие ја имаат тајната.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote