in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

9 НАМИРНИЦИ СО НАЈМАЛКУ КАЛОРИИ Ако сакате да ослабнете, јадете краставици, јагоди, пиперки

Краставиците се најевтини, а се на врвот од листата со најмалку калории, па кога ќе почувствувате глад, слободно нафрлете им се. Секако, има и други кои можете да ги јадете без гајле дека ќе се здебелите

 

Бидејќи нè дели само еден месец од официјалниот почеток на летото, крајно време е да ја доведеме линијата во форма.

Исхраната сочинува 70% од добрата линија, така што залудно не се кажува дека добриот изглед се гради во кујната.

 

Повеќето луѓе имаат за цел да ослабнат пред летото, а за да ослабнете мора да внимавате да бидете во калориски дефицит.

Калорискиот дефицит е најлесно да се одржи со намирници кои се големи со волумен, а кои имаат малку калории која е нискокалорична за да не бидете гладни, а од друга страна да изгубите тежина.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote