in

Абидал: Можев да го вратам Нејмар во Барса!

Французинот Абидал, по завршувањето на кариерата беше назначен за директор во бордот на Барселона и имал шанса да го врати феноменалниот Нејмар од ПСЖ. Ерик Абидал вели дека клубот се одлучил да го потпише Гризман на местото на Нејмар.

„Десет дена пред истекот на трансфер периодот, бев во Париз за да зборувам со спортскиот директор на ПСЖ за враќањето на Нејмар во Барса. Но клубот се одлучи да го потпише Гризман, но 100% сум сигурен дека Нејмар изрази желба повторно да заигра за Каталонците“ изјави Абидал.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote