in

СМЕШНО! Филтерот со мачка на камерата му остана за време на состанокот! [ВИДЕО]

Адвокатот во Тексас Род Понтон случајно го остави „филтерот за мачки“ за време на видео повик со судија и не можеше да го исклучи, што на крајот го принуди да заклучи дека не е мачка.

Секако, видеото стана вирално во секунда. За само неколку часа, тој беше споделен повеќе од 100.000 пати на Твитер, а исто така доби и повеќе од 259.000 допаѓања.

Иако судијата Рој Фергусон се обиде да му објасни на Понтон дека најверојатно го има вклучено филтерот и дека можеби е добра идеја да се исклучи, адвокатот одговори дека не знае како да го направи тоа, и дека неговиот асистент се обидува да направете го тоа.

„Овие забавни моменти се нуспроизвод на посветеноста на адвокатите да осигурат дека правосудниот систем ќе продолжи да функционира во овие тешки моменти.. Сите вклучени се однесуваа достоинствено, а„ филтрираниот “адвокат покажа неверојатна професионалност. Вистински професионализам насекаде околу нас„ рече тој.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote