in

Агентот на Халанд се сретна со Барселона и Реал Мадрид!

Dortmund's Norwegian forward Erling Braut Haaland celebrates scoring the 2-0 goal during the German first division Bundesliga football match between BVB Borussia Dortmund v Schalke 04 on October 24, 2020 in Dortmund, western Germany. (Photo by Ina Fassbender / various sources / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO (Photo by INA FASSBENDER/AFP via Getty Images)

Агентот на младата суперѕвезда Ерлинг Халанд, Мино Раиола се сретна со челниците на шпанските гиганти, Барселона и Реал Мадрид за да преговара за иднината на напаѓачот на Борусија Дортмунд.

Таткото на Халанд, Алф Инге, беше присутен во преговорите со претседателите на двата клуба, Лапорта и Перез. И двата клуба се во некој вид на криза моментално и ќе биде тешко да ја исплатат сумата која ја бара Борусија, а се проценува дека е во висина околу 150-180 милиони евра. Челси и Манчестер Сити се меѓу заинтересираните за Халанд.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote