in

Жителите од Њујорк имаат проблеми со агресивните верверички!

Граѓаните на некои делови на Њујорк, покрај епидемијата на коронавирус, карантин и снежно невреме, им донесоа дополнителни проблеми со агресивните верверички на граѓаните на некои делови од Њујорк, објавија локалните медиуми во САД.

Жителите на населбата Рего Парк во Квинс се жалат на неколку напади на верверица во последните месеци, а една жена мораше да оди во болница по каснување од верверица.

“Верверичката ми го гризна вратот. Морав да ја фатам со рацете, но сето тоа се претвори во борење и изгубив”, изјави Мишелин Фредерик, која беше нападната од верверичката на 21 декември.

Таа рече дека нејзините раце се крвави и дека мора да прими вакцина против беснило.

Друга жена изјави дека не го напушта станот без спреј за пиперка во случај на напад со верверица.

Санитарните служби во Newујорк ги советуваа граѓаните да ангажираат експерт за решавање на проблемот и изјавија дека вервериците и другите мали глодари ретко пренесуваат беснило.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote