in

Популарниот Кун Агуеро позитивен на Ковид-19!

Напаѓачот на „Граѓаните“, Серхио Агуеро објави дека е позитивен на корона вирусот. Фудбалерот беше надвор од списокот во последните два натпревари поради што беше во изолација откако беше во контакт со заразено лице, а сега тој објави дека е позитивен.

Сити ќе одигра 3 натпревари во следните 10 дена и се очекува Агуеро да ги пропушти. Два од тие три натпревари се во рамките на Премиер Лигата, додека еден е во ФА Купот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote